28 Kasım 2015 Cumartesi

Acil Durumda/ In Case of Emergency

Şu anda benim de "Acil Durumda" adlı bir çalışmamın sergilendiği Güney Kore'deki bir serginin açık oylaması var. Bu çalışmamda, 2009 yılından beri performatif bir sanat etkinliği olarak Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi'nden bazı öğrencilerin de katılımıyla sürdürdüğüm şehir bostanının bir ürünü olan "mısır tohumu" yer alıyor. Genetiği Değiştirilmiş Organizmalara (GDO) karşı bilinç oluşturmayı amaçlayan Türkiye’den bu yeşil sanat hareketine siz de bir oy vermek istemez misiniz? Aşağıdaki bağlantıda yer alan çalışmanın (görselini de ekliyorum)  sol altındaki "VOTE" e tıklayarak açık oylamaya 17 Aralık 2015 tarihine kadar katılabilirsiniz. Tabii ki oy vermeye değer görüyorsanız!

"In Case of Emergency" is an art-work of the performative project called “Organic Sculpture”. This art project aims to create awareness against Genetically Modified Organism (GMO). Some of Marmara University, Fine Art Faculty students involved in the project, which engages with city gardening in order to produce heirloom seeds from naturally grown vegetables.

The most of the seeds are distributed to people who are willing to grow vegetables and some of the seeds protected in glassed frames to be used “in case of emergency” in the future.

If you thing it is worth please VOTE for this project until 17th December 2015:

http://imaginingneweurasia.org/competitionAcil Durumda/ In Case of Emergency, 2014, mısır tohumu/ corn seeds, İstanbul